Çataklı Enerji’den Türkiye’nin İlk Fotovoltaik Uzmanlık Ders Kitabı

“Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimleri” alanında sektörün öncü markası konumuna yükselen Çataklı Enerji, eğitimlerinde kendi başarısı sayesinde çıkardığı Fotovoltaik Sistemler Kitabı ile eğitim vermeye devam ediyor.

2012 yılında Fotovoltaik Sistemler kitabını yayınlayarak sektöre giriş yapan Çataklı Enerji, “Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimleri” alanında da sektörün öncü markası konumuna yükseldi. Eğitimlerin içeriklerini Almanya’da ki Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile birlikte Türkiye’deki iklim şartlarını göz önünde bulundurarak hazırlayan Çataklı Enerji, yenilenebilir enerji sektörünün sağlıklı gelişmesi için sektörde çalışacak kişilerin sadece teorik eğitimle değil aynı zamanda pratik eğitimlerle de profesyonelleşmesini hedefliyor.

Kitap içerik olarak ayrıntısıyla fotovoltaik sistemlerin en baş yapı taşından montaj ve hesaplamaya kadar toplamda 10 bölümden oluşmaktadır ve her bir ayrıntı akıcı Türkçe kullanılarak yazılmıştır. Uzman ekibi ve eğitmen kadrosuyla beraber hem 5 günlük eğitim sonunda hemde harici olarak satışını yaparak güneş enerjisi piyasasına ve meraklılarını bilgilendirme olarak büyük bir uğraş vermektedir. Kadrosunu enerji sistemleri mühendisliği bölümü mezunlarından kurmaya dikkat eden Çataklı Enerji,kitabı da çıkartırken bölümlerin oluşturulmasında mühendis kadrosundan destek almıştır.

Ayrıntılı bilgi için: http://ye-em.com/fotovoltaik-ders-kitabi/