Enerji IQ

2012 yılında İstanbul’da kurulan Enerji IQ, abonelerine güvenilir, hızlı ve tarafsız piyasa bilgileri sunan bir bilgi platformudur. Enerji IQ’nun her hafta düzenli yayımladığı haftalık piyasa raporları, enerji piyasasına ilişkin özel haberlere, analizlere ve yatırımları ilgilendiren stratejik konulara yer veriyor.

Enerji IQ’nun periyodik raporları, özgün ve nitelikli içeriği ile abonelerinin enerji piyasasını etkilemesi muhtemel politik, ekonomik, düzenleyici fırsatları ve riskleri önceden öngörebilmelerini amaçlıyor.

15 yılı aşkın enerji piyasası ve regülasyon deneyimi bulunan uzman ekibin, bu tecrübesini yansıtarak hazırladığı Türkçe ve İngilizce yayınların kurumsal aboneleri arasında Türkiye enerji piyasasını takip eden küresel enerji şirketleri, finans kuruluşları ve bankalar, elektrik ve doğalgaz piyasalarında faaliyet gösteren şirketler, danışmanlık şirketleri ve hukuk büroları bulunuyor.

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, EPDK, EPİAŞ, EÜAŞ ve BOTAŞ, Enerji IQ okuyucularının yoğunlaştığı kamu ortaklı kurum ve kuruluşlar olarak öne çıkıyor.

IEA İcra Direktörü Dr. Fatih Birol’un “Enerji piyasasını, doğru, hızlı ve zamanında takip etmelisiniz” sözünü mottosu olarak benimseyen Enerji IQ, objektif ve bağımsız yayıncılık ilkeleri doğrultusunda doğrudan ve dolaylı reklam içermiyor, sadece kurumsal abonelik sistemi ile okuyucularına iletiliyor.

DOKÜMANLAR


İLETİŞİM

Emre Ertürk
+90 216 510 1240
emre.erturk@ceenenerji.com.tr
İstanbul

GÜNCEL NOT

Intersolar 2021’de sizleri standımıza bekliyoruz.

HABERLER

Enerji Piyasası Kanunlarında Kapsamlı Değişiklik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik ve doğalgaz piyasası ile ilgili kanunlarda önemli değişiklikler öngören yasa değişikliği çalışmalarını son aşamaya getirdi. 44 maddeden oluşan kanun teklifi, Enerji IQ’nun edindiği son bilgilere göre TBMM’ye sevk aşamasına geldi. Taslak yasa teklifi, 31 ...

EPİAŞ Genel Müdürü, Enerji IQ’nun Sorularını Yanıtladı

EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, 1 Haziran 2020’de EPİAŞ tarafından işleme açılan doğal gaz piyasası haftalık ürünleri başta olmak üzere yakında açılacak diğer ürünlerle ile ilgili Enerji IQ’nun sorularını yanıtladı. Katılımcılara iki, beş ve yedi günlük ticaret yapabilme ve dengesizliklerini ...