Erikoğlu SunSystem Sağlam Metal’in Çatısına 535 kW GES Kuracak

Sektörde gerçekleştirdiği ilklerle tanınan, 70 MW üstünde lisanslı, lisanssız arazi ve çatı GES kurulum tecrübesi olan Erikoğlu Yatırım Holding iştiraki Erikoğlu SunSystem, bilindiği üzere en son Uluslararası Finans Dergisi EMEA Finance’in 2016 Proje Finansmanı Ödülleri kapsamında verdiği Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Güneş Enerjisi Proje Ödülü’nü almıştı. Bunun yanında İlk Lisanslı GES Gold Standard Projesi olan 10,7 MW Renoe Acıpayam GES, tek eksen lisanslı GES projesinde EPC olarak görev aldı.

1997’de Metalürji Yüksek Mühendisi Hakan Koçak tarafından kurulan Sağlam Metal, sonrasında Almanya’nın köklü takım çelikleri üreticisi Dörrenberg Edelstahl ile iş ortaklığına gitmiştir. 2005 yılında Gebze, 2016 yılında Balıkesir’deki fabrikalarını faaliyete geçiren firma; bronz ve sert bakır alaşımları üretim tesislerindeki 10.200 m2 kapalı alanı, 7 hizmet noktası, 4 kıtada 34 ülkeye ihracat yapan yapısı ve 30 yıllık tecrübesiyle sektörünün liderleri arasındadır.

Erikoğlu SunSystem ve Sağlam Metal, her geçen gün hızla artan elektrik maliyetlerine çözüm bulmak, topluma, doğaya ve ekonomiye yararlı olması adına, Sağlam Metal AŞ‘ye ait tüm fabrikaları kapsayan önemli bir iş birliğine imza atarak, Balıkesir’de bulunan fabrikasına 535 kWp çatı üstü GES kurulumu konusunda anlaşmaya vardı. Proje, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk özel kuruluşun girişimi ile uygulanmış proje olacaktır.

Tesisin devreye alınması ile Erikoğlu SunSystem çatı üstü GES kurulumlarındaki tecrübesine bir yenisini daha eklemiş olarak, bakım ve işletme aşamasında da Sağlam Metal’in yanında olmaya devam edecektir.