HAKKIMIZDA
Solarbaba, 1996 yılından beri başta güneş enerjisi olmak üzere temiz enerji kaynaklarının tanıtılması, kurulu kapasitesinin hızla artması ve tabana yayılması için çalışmaktadır.

120 kurumsal üye&destekçi ve aylık 2 milyon+ okunma oranı ile faaliyetlerini bir sosyal şirket olarak sürdüren Solarbaba, geliştireceği ve uygulayacağı sosyal sorumluluk projeleri ile yoluna devam ediyor.

Hedefimiz: 2050 yılında %100 temiz enerjili bir dünya oluşturmak.

Güneşli bir gelecek, güneş enerjisi ile gelecek.

DETAYLAR

Güneş enerjisi yakın bir zamanda dünyada en önemli elektrik üretim yöntemi olacaktır. Bu yerli, ucuz ve temiz enerji kaynağının öneminin farkında olan Solarbaba, bu konuda faaliyet gösteren en büyük ve en eski sosyal şirketlerden biridir.

Ayda ortalama 2 milyon kişi ve kuruma ulaşan Solarbaba, web sitesi, sosyal medya kanalları ve e-bülten vasıtası ile Türkçe ve İngilizce yayın yapmaktadır. Yakın bir zamanda Almanca ve İspanyolca kanalları da yayına başlayacaktır.

Solarbaba, güneş enerjisi başta olmak üzere temiz enerji kaynakları, enerji verimliliği, elektrikli araçlar, yeşil binalar ve enerji depolama gibi konularla ilgilenen tüm kesimlerin birbiriyle hızlı ve doğrudan temas kurabileceği, sektör hakkında bilgi ve fikir alışverişi yapabileceği bir arayüz sağlamaktadır. Bu alanlarda faaliyet gösteren şirketler Solarbaba’ya üye olarak ürün ve servislerinin tanıtımını yapabilir.

Solarbaba’nın ulaştığı kişiler arasında kamu ve özel sektör, üniversiteler, medya kanalları ve tüm potansiyel güneş enerjisi kullanıcıları ve yatırımcıları yer almaktadır. Solarbaba sadece gündemi takip etmez, çoğu kez gündemi oluşturur.

Solarbaba, güneş enerjisi sektöründe 24 yıldır faaliyet göstermekte olan Ateş Uğurel tarafından kurulmuştur ve aşağıdaki farklı konu başlıklarını tartışır, haber yapar, gündeme taşır ve okuyucuları ile paylaşır:

– Güneş-Rüzgar-Jeotermal ve Diğer Temiz Enerji Kaynakları
– Küresel İklim Değişikliği ve Etkileri
– Mevzuatların Hukuksal Değerlendirmesi
– Proje Finansmanı-Kitlesel Fonlama-Enerji Kooperatifleri
– Güneş Panelleri-Inverter-Konstruksiyon-Kablo-Mühendislik
– Konut-AVM-Cami-Okul-Ofis-Fabrika-Otel-Hastane-Sera gibi yerlerde güneşten elektrik üretimi
– Temiz Enerji Odaklı Sosyal Sorumluluk Projeleri
– Çevre Dostu Akıllı Binalar-Şehirler
– Katma Değerli ve İhraç Edilebilir Yerli Teknoloji Üretimi
– Şebeke Hattından Uzak Off-Grid Uygulamalar
– Elektrik Depolama ve Elektrikli Araçlar
– Sektörel Fuarlar-Konferanslar-Eğitimler
– Blockchain-Yapay Zeka Uygulamaları
– Enerji Verimliliği
– Enerji Sektöründe İnovasyon-Startuplar

PROJELERİMİZ
SolarSohbetProsumer2020SolarVizyonSolar RehberSolar GazeteSolar Genç
SolarbabaTV kanalımızın ilk büyük projesi olan SolarSohbet her akşam saat 22.00’de Youtube kanalımız üzerinden canlı yayınlandı.Yaz aylarında yeni bir formatla devam edeceğiz.
solarbabaTR.com/solarsohbet
Her sene yerel ve global markaların, kurumsal elektrik tüketicilerinin katıldığı “Üreten Tüketiciler” temalı bir konferans düzenliyoruz. 2020 senesindeki etkinlik dijital olarak Eylül ayında düzenlenecek.
solarbabaTR.com/prosumer
Her sene Ekim ayı sonunda İzmir’de güneş enerjisi, enerji depolama, elektrikli ulaşım gibi eko sistemlerin yakın geleceği ile ilgili bir konferans düzenliyoruz.
solarbabaTR.com/solarvizyon
Güneş enerjisi sektöründe en çok merak edilen 50 sorunun kısa cevaplarını bir rehberde toplayarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. Rehberimiz kısa bir süre sonra online olacak.
Türkiye ve dünyada başta güneş enerjisi olmak üzere temiz enerji sektöründeki güncel gelişmeleri haftada bir yalın bir şekilde üyelerimize elektronik haber bülteni olarak yolluyoruz. Ayrıca ayda bir de çok daha kapsamlı bir Solar Gazete hazırlıyoruz.
2015 yılında başlattığımız bu projeyi revize ederek tekrar hayata geçiriyoruz. Üniversite öğrencilerine temiz enerji sektörü hakkında bilgi aktarımı yapıyoruz ve mezuniyetler sonrası iş bulmalarına yardımcı oluyoruz.
SOSYAL MEDYA
Solarbaba facebook, linkedin, instagram, twitter ve youtube hesapları üzerinden bilgi paylaşımı yapmaktadır. Türkçe ve İngilizce sosyal medya hesaplarımıza bir süre sonra Almanca ve İspanyolca kanallarımız da dahil olacak. Hedefimiz her bir sosyal medya hesabında 100.000 okuyucuya ulaşmak. Facebook sayfamızda hedefimize ulaştık.

Instagram
Twitter
Linkedin
Facebook

VİZYON

01) Solarbaba, sektörün tüm paydaşları için çok boyutlu ve dinamik bir sektörel medya ajansı ve iletişim aracıdır. Modern dünyanın tüm iletişim kanallarını en aktif şekilde kullanır, kullanmaya teşvik eder.

02) Solarbaba, sektörün tüm sorunlarını tarafsız, bağımsız ve korkusuz bir şekilde gündeme taşır ve konunun uzmanlarına da danışarak, çözüm alternatifleri üretir, bunları paylaşır. Uygulanıp uygulanmadığını takip eder.

03) Solarbaba, üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlarına özel bir önem verir, onları güneş enerjisi sektörüne hazırlar, onlarla birlikte ile ortak projeler üretmeye çalışır. Tüm faaliyetlerinde öğrencilere destek verir.

04) Solarbaba, sinerjinin önemine ve gücüne inanır, birçok farklı sivil toplum örgütü, kamu, şirket ve şahıs ile ortak çalışma yapar, etkinlik-dergi gibi ortak ürün ve servis üretir.

05) Solarbaba, temiz enerji konusundaki bilinçlendirme çalışmalarına destek olması için birçok sosyal proje ve aktiviteyi kurgular, yönetir ve uygular.

06) Solarbaba, yerli teknoloji üretimi için sürdürülebilir ve tahmin edilebilir büyüklükte bir pazarın oluşmasının şart olduğunu bilir ve sektöre kurumsal, sermaye yapısı güçlü ve faaliyet alanı uyumlu firmaların yatırım yapmasını teşvik eder.

07) Solarbaba, güneş enerjisinin en demokratik enerji kaynağı olduğunu bilir, bu konuya ilgi duyan ve iyi niyetle bilgi almak isteyen şahıs ve kurumlar arasında din-dil-kültür-parti vs. hiçbir ayrım yapmaz.

08) Solarbaba, her bireyi potansiyel bir temiz enerjisi kullanıcısı ve destekçisi olarak görür, çok büyük güneş santralleri de, güneş enerjili bir anahtarlık da ilgi alanı içindedir. Farklı bilgi seviyelerine sahip kişilerin dikkatini çekecek ürün ve haberleri paylaşmaya özen gösterir.

09) Solarbaba, sektörün kötü niyetli kişi ve kurumlarına karşı son derece mesafeli, sektörün gelişimini hedefleyen, elini taşın altına sokan tüm kişi ve kurumlara karşı son derece yakındır. İyi niyetli olmayanlara karşı tavrını net ve şeffaf olarak gösterir.

10) Solarbaba, temiz enerji kullanımını, yerli, temiz ve ucuz enerji üretimi, istihdam yaratılması, katma değerli teknoloji geliştirilmesi ve bağımsız bir ülke olabilmek için elzem görür.