LİNAK

LINAK, kusursuz ve güvenilir hareket sağlayan aktüatör sistemlerinin tasarımında ve üretiminde uzmanlaşmış, çeşitli uygulama alanlarındaki müşterilerine global çapta hizmet veren Danimarka merkezli bir inovasyon lideridir. 1976 yılından beri değişmeyen “dünyanın dört bir yanındaki insanların hayatlarını kolaylaştırmak” hedefiyle, 2.200’ü aşkın çalışanı Danimarka, Slovakya, Çin ve ABD’de bulunan fabrikaları ve dünya çapında 35’ten fazla ülkede bulunan ofisleriyle faaliyet göstermektedir.

Küresel ısınma ve sera gazı emisyonunun düşürülmesi konularının ne kadar önemli olduğunun farkında olarak, LINAK için yenilenebilir enerji kaynaklarından en iyi verimin elde edilmesi giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Konsantratörlerin kullanıldığı güneş enerjisi santrallerinde, güneş ışığını doğrudan panele yönelmesini sağlamak için doğru ve en uygun konumlandırma gereklidir. Güneş gökyüzünde hareket ettikçe, elektrikli aktüatör sistemleri, güneş panelinin güneşi takip etmesini ve en iyi verimin alınması için en doğru açıyı yakalamasını sağlamaktadır. Güneş takip sistemlerinden sabit sistemlere kıyasla %30’a varan verimlilik artışı elde edilmektedir.

Güneş enerjisi santralleri üreticileri için uygulanabilirlik ve güvenilirlik çok önemlidir. Büyük güneş enerjisi tesislerine büyük yatırımlar yapılmaktadır. Dolayısıyla müşteriler ve finansal kurumlar için yatırım geri dönüşü (ROI), yüksek verim ve çalışılamayan sürelerin en aza indirilmesi önemli konulardır. Modern güneş enerjisi santrallerindeki akıllı aktüatörler, %30’a varan verimlilik artışı ve bakım gerektirmemesi ile tüm bunların sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Sistemlerimiz, Fotovoltaik (PV), Konsantre Fotovoltaik (CPV) ve Konsantre Güneş Enerjisi (CSP) gibi birçok sistemde rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

DOKÜMANLAR


İLETİŞİM

Levent Aytar
+90 533 123 7303
trla@linak.com.tr
İstanbul

GÜNCEL NOT

Intersolar 2021’de sizleri standımıza bekliyoruz.

HABERLER

LINAK Modbus Teknolojisini Tanıtıyor

Her zaman güneşe doğru. LINAK sistemleriyle bunu sağlamak artık daha kolay. Güneş takip sisteminin başarısını takip sistemlerinin kalitesi, verimliliği ve karlılığı belirlemektedir. Modbus tanınmış bir iletişim teknolojisi olarak IC TM (entegre kontrolör) sistemlerimizin bir parçasıdır. Modbus iletişimi nasıl kolaylaştırır? Modbus’la ...

LINAK Solar Park

LINAK, hem çeşitli aktüatör çözümlerini çalışırken göstermek hem de çevreye verdiği önemden yola çıkarak, Guderup’taki LINAK merkezindeki solar parkı için LA35 ve LA36 aktüatörlerini temel alan bir güneş takip çözümü geliştirdi. Solar Park 2011’den beri başarılı bir şekilde çalışırken ve ...