SOLAR MENA

“SolarMENA Enerji ve Çevre Teknolojileri Ltd.” firması, İzmir’de yerleşiktir ve Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi araştırma enstitüsü olan (1300 çalışanlı) Almanya menşeili Fraunhofer ISE Güneş Enerjisi Enstitüsü’nün fotovoltak güç sistemlerinin (FVGS) kalite testleri alanında Türkiye’deki tek çözüm ortağıdır. SolarMENA, Fraunhofer ISE ile işbirliğinde son altı yıl içinde Türkiye’de 80’in üzerinde farklı FVGS projesinde (toplamda yaklaşık 500 MWp), bağımsız saha denetimi ve kalite kontrol denetim hizmeti vermiştir. Referans projelerimiz, Resim 1’de gösterilmektedir.

1990 yılından itibaren, Fraunhofer ISE, profesyonel teknik danışmanlık hizmetleriyle, Fotovoltaik Güç Sistemlerinin (FVGS) kalitesinin arttırılmasında önemli katkılarda bulunmuştur. SolarMENA-Fraunhofer ISE’nin kalite denetim ve uygunluk değerlendirmesi hizmetleri, FVGS proje geliştirilmesi ve planlaması safhasından, FVGS işletiminin uzun-dönemli izlenmesi aşamasına kadar her safhada, müşterisine destek sağlamaktadır.

Firmamızın bağımsız verim değerlendirmesi ve yatırım sırasındaki ilerleme kontrolleri, bankalar ve yatırımcı açısından sistem güvenilirliğini arttırmaktadır. FVGS güvenilirliğini arttırmak için rastgele seçilen FV modüllerin akredite Fraunhofer ISE laboratuvarında test edilmesi hizmetini de vermekteyiz. İşletmeye alma aşamasındaki kabul testlerimiz, kurulum sonrası FVGS sistem bileşenlerinin sahada test edilmesini, olası hasarların tespit edilmesini ve nihayetinde kurulumdan her anlamda emin olduktan sonra işletme alma kabulünün yapılmasını sağlamaktadır.

DOKÜMANLAR


İLETİŞİM

Dr. Mete Çubukçu
+90 542 672 6915
mc@solarmena.com.tr
İzmir

GÜNCEL NOT

Intersolar 2021’de sizleri standımıza bekliyoruz.

HABERLER
No posts found.