TWRE, Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’na Katılıyor !

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları Grubu (TWRE), ülkemizin ilk ve tek kadın kupası olan “Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası”na katılıyor. Bu yıl 4. sü gerçekleştirilecek kupaya katılarak, aynı zamanda sosyal sorumluluk misyonunu da yerine getiren TWRE, AÇEV’e destek sağlayacak.

Bu güzel yarışa tüm enerji sektörü davetlidir.

Yarış
Caddebostan-Adalar Parkurunda gerçekleştirilecektir.

Yer
Caddebostan Sahili, İstanbul

Yarış Takvimi

06 Eylül 2019, Cuma, 14.55
Tek Etap Coğrafi Yarış

07 Eylül 2019, Cumartesi, 10.55
3 Etap Şamandıra Yarışı

08 Eylül 2019, Pazar,11.55
2 Etap Şamandıra Yarışı

Ödül Töreni: 08 Eylül 2019, Pazar 19.30
Yer: İstanbul Yelken Kulübü
Fenerbahçe, İstanbul

Ayrıntılı bilgi:
info@twre.org
www.twre.org

TWRE Kimdir ?
Yenilenebilir Enerji sektörünün ilk kadın girişimcilerinden Sedef BUDAK (Rüzgar ve Güneş Enerjisi Teknik Yatırım Danışmanı) tarafından Mayıs 2018 yılında kurulmuş olan Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları İletişim grubu(Turkish Women in Renewables and Energy; TWRE) kısa sürede sektördeki kadınların ilgisini ve takdirini kazanmıştır.
Enerji sektöründe çalışan ve sektöre ilgi duyan, farklı disiplinlerden gelen ve sürdürülebilir yaşamın bir parçası olan tüm kadınları bir araya getiren grubun bugün 900’e yakın aktif üyesi mevcuttur.
Her geçen gün büyüyen ulusal ve uluslararası kadın platformları arasında kabul gören TWRE’nin amacı sürdürülebilir projelere geliştirmek, sektörde kadın istihdamı ve eşitliğini arttırmak, tüm üyeleri yaş, eğitim ve kariyer gözetmeksizin egosuz bir ortamda bir araya getirmektir.